Vaikų ir suaugusiųjų maitinimas

Vyresniems vaikams, kaip ir kūdikiams,

rekomenduotini augaliniai aliejai (alyvų, sojos, saulėgrąžų, žuvų taukai ir kt.).
Didesni gali juos valgyti su duona, mišrainėmis, o kūdikiai - su koše. Labai svarbu, kad kūdikiai gautų didesnį kiekį linolinės, linoleninės ir arachidoninių riebiųjų rūgščių. Reikalingi ir gyvuliniai riebalai, bet jų reikia kiek mažiau. Jų gaunama su kiauliena, riebiu pienu, grietinėle, dešrelėmis, sūriu, sviestu, bulvėmis, riebiu pyragu. Vyresniems vaikams galima duoti smulkiai maltų riešutų, krekerių ir kt.
Ligoniai, sergantys cistine fibroze, gali valgyti viską be apribojimų (savaime aišku, kartu su fermentais).

Dėkojame mūsų rėmėjams

Nuoširdžiai visų mūsų ligoniukų ir jų tėvelių vardu dėkojame mūsų rėmėjams, dėka kurių mes galime dirbti siekiant geresnio šios ligos gydymo prieinamumo.

Nepamiršk laiku kreiptis

Labai svarbu laiku net ir nesergant - periodiškai nerečiau, kaip kartą per tris mėnesius kreiptis į mūsų gydymo centrus. Kurių kontaktus rasite mūsų tinklapyje.

Puikūs šios ligos gydytojai

Vilniuje ir Kaune yra įkurti cistinės fibrozės centrai, kuriuose dirba puikūs gydytojai, kurie specializuojasi gydydami šią sudėtingą ligą ir pasirengę padėti Jums, bet kokiu klausimu.

Susisiekite su mumis

Jeigu Jums iškilo klausimų, nežinote ką daryti - kreipkitės į mus. Kontaktai nurodyti tinklapio apačioje. Rašykite el. paštu ar skambinkite telefonu. Visada esame pasiruošę Jums padėti.

Kontaktai

Cistinės fibrozės asociacija

Tuskulėnų g. 10-7

LT-09212 Vilnius 

Tel.: +370 603 91051