Kūdikių maitinimas

Neabejotinai motinos pienas turi daug įvairių privalumų.

Todėl maitinimas krūtimi, kol yra adekvatus svorio prieaugis, būtinas. Motinos pieno baltymai, taip pat riebalai suskaldomi į santykinai mažesnes daleles, kurios lengviau absorbuojamos žarnyne. Motinos pienas atlieka apsauginę virškinimo trakto funkciją, nes jame yra sekrecinio IgA, kuris neleidžia prasiskverbti bakterijoms, virusams į virškinimo traktą.
Tačiau, tiek maitinant krūtimi, tiek adaptuotais karvės pieno mišiniais, jei cistine fibroze sergantiems kūdikiams yra kasos išorinės sekrecijos funkcijos nepakankamumo reiškinių, būtina su kiekvienu maitinimu duoti kasos fermentų (granuliuotų ar padengtų apsaugine plėvele).

Labai svarbu apžiūrėti, kad šie fermentai neužsilaikytų kūdikio burnos gleivinėje, nes jie gali ją traumuoti.
Jeigu kūdikis blogai auga valgydamas motinos pieną, reikia skirti adaptuotus mišinius Pregomin, Pregestimil, Nutramigen ir kt.
Jei vaikas jau gauna adaptuotus mišinius ir neauga jo svoris, galima pridėti gliukozės polimerų, kūdikiams nuo 0-6 mėn. padidinant angliavandenių kiekį iki 12%, o jei kūdikis vyresnis (6 -12 mėn.) - iki 15%.
Riebalų - angliavandenių priedai vartojami tokiais pat kiekiais kaip angliavandeniai, o riebalų kiekį reikia padidinti: kūdikiui iki 6 mėn. - 5%, o 6-12 mėn. - iki 7%.
Jeigu padidinamas riebalų kiekis - būtina atitinkamai padidinti ir fermentų kiekį. Reikia atsiminti, kad kūdikiams, maitinamiems vien krūties pienu, vasarą reikėtų pridėti valgomosios druskos - 0,5 g parai.
Kūdikiams, sergantiems cistine fibroze, reikia anksčiau pradėti papildomą maitinimą (nuo 4-6 mėn.).
 

Dėkojame mūsų rėmėjams

Nuoširdžiai visų mūsų ligoniukų ir jų tėvelių vardu dėkojame mūsų rėmėjams, dėka kurių mes galime dirbti siekiant geresnio šios ligos gydymo prieinamumo.

Nepamiršk laiku kreiptis

Labai svarbu laiku net ir nesergant - periodiškai nerečiau, kaip kartą per tris mėnesius kreiptis į mūsų gydymo centrus. Kurių kontaktus rasite mūsų tinklapyje.

Puikūs šios ligos gydytojai

Vilniuje ir Kaune yra įkurti cistinės fibrozės centrai, kuriuose dirba puikūs gydytojai, kurie specializuojasi gydydami šią sudėtingą ligą ir pasirengę padėti Jums, bet kokiu klausimu.

Susisiekite su mumis

Jeigu Jums iškilo klausimų, nežinote ką daryti - kreipkitės į mus. Kontaktai nurodyti tinklapio apačioje. Rašykite el. paštu ar skambinkite telefonu. Visada esame pasiruošę Jums padėti.

Kontaktai

Cistinės fibrozės asociacija

Kalvarijų sodų 3-oji g. 20

LT-09210 Vilnius 

Tel.: +370 603 91051