3-oji CF savaitė Europoje

Cistinės fibrozės gydymo prieinamumo situaciją Lietuvoje pristatė asociacijos pirmininkė Lijana Kazlauskienė. Diskusijų metu apie, stacionarinio ir ambulatorinio cistinės fibrozės gydymo ypatumus,pasisakė V. Misevičienė, K. Malakauskas, A. Valiulis, R. Zablockis, N. Jokubaitienė dėl CF diagnostikos ir gydymo metodinių rekomendacijų, kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių sąrašų skurdumo bei poreikio juos papildyti, D. Mikutienė, P.Auštrevičius, R. Baranauskienė, V.M. Tabarienė, V. Eigelis, N. Brovina dėl vaikų ir suaugusiųjų specialistų bendradarbiavimo, ambulatorinio ir stacionarinio gydymo, medicininės reabilitacijos, kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių pasiekiamumo gerinimo galimybių. L. Kazlauskienė, R. Baranauskienė, V. Eigelis dėl cistinės fibrozės registro informacinės sistemos diegimo. Rod Hall apie situaciją Jungtinėje Karalystėje ir per trejus metus pasiektą pažangą Lietuvoje.

Diskusijų metu buvo nutarta:

1.Suaugusiųjų ir vaikų gydytojų pulmonologų draugijos, remiantis gydytojų specialistų parengtomis CF diagnostikos ir gydymo metodinėmis rekomendacijomis, pateikia sveikatos apsaugos ministerijai, antibiotikų ir kitų vaistų bei medicinos pagalbos priemonių sąrašus reikalingus įtraukti į kompensuojamųjų vaistų sąrašus.

2.Sveikatos apsaugos ministerija įsipareigoja suaugusiųjų ir vaikų gydytojų pulmonologų draugijų pasiūlytus kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių ir kompensuojamųjų vaistų sąrašus, pirmumo teise apsvarstyti Ligų ir kompensuojamųjų vaistų sąrašų tikslinimo komisijos posėdyje bei įtraukti į A ir C sąrašus.

3.Lietuvos cistinės fibrozės asociacija pakoreguos CF informacinės sistemos (CF ligonių registro duomenų bazės) nuostatus ir pateiks sveikatos apsaugos ministerijai – suderinimui bei įteisinimui, ir įdiegs CF informacinę sistemą LSMUL ir VMUL.


Dėkojame mūsų rėmėjams

Nuoširdžiai visų mūsų ligoniukų ir jų tėvelių vardu dėkojame mūsų rėmėjams, dėka kurių mes galime dirbti siekiant geresnio šios ligos gydymo prieinamumo.

Nepamiršk laiku kreiptis

Labai svarbu laiku net ir nesergant - periodiškai nerečiau, kaip kartą per tris mėnesius kreiptis į mūsų gydymo centrus. Kurių kontaktus rasite mūsų tinklapyje.

Puikūs šios ligos gydytojai

Vilniuje ir Kaune yra įkurti cistinės fibrozės centrai, kuriuose dirba puikūs gydytojai, kurie specializuojasi gydydami šią sudėtingą ligą ir pasirengę padėti Jums, bet kokiu klausimu.

Susisiekite su mumis

Jeigu Jums iškilo klausimų, nežinote ką daryti - kreipkitės į mus. Kontaktai nurodyti tinklapio apačioje. Rašykite el. paštu ar skambinkite telefonu. Visada esame pasiruošę Jums padėti.

Kontaktai

Cistinės fibrozės asociacija

Tuskulėnų g. 10-7

LT-09212 Vilnius 

Tel.: +370 603 91051